Fotografia

Anna Zaborowska (aniazaborowska4@wp.pl)

Anna Zaborowska, ur. 1984, studentka II roku Fotografii w Europejskiej Akademii Fotografii oraz V roku Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka Państwowego Studium Stenotypii i Języków Obcych.

Można się z Anią skontaktować przy pomocy adresu e-mail: aniazaborowska4@wp.pl.

Fotografią pasjonuję się od zawsze. Można by nawet powiedzieć, że od urodzenia, przez pierwszy rok życia mieszkałam bowiem w miejscu dawnej ciemni fotograficznej. Bardzo ciepło wspominam moją babcię, która robiła wspaniałe zdjęcia i której zawdzięczam to specyficzne spojrzenie na świat. Spojrzenie 'fotograficznym okiem'.

Uwielbiam portrety, które są dla mnie jak spojrzenie głęboko w oczy. I bardzo lubię kiedy udaje mi się pokazać na zdjęciu to co zobaczyłam w danej osobie fotografując ją.

Oczywiście zajęcia w szkole fotograficznej otwierają mnie na wiele innych rodzajów fotografii - fotografię reporterską, fotografię inscenizowaną... Bardzo się też cieszę z zajęć w ciemni, gdzie uczymy się, że na zdjęcie można mieć wpływ na każdym etapie procesu jego powstawania.

Jestem szczęśliwa z możliwości współpracy z orkiestrą kameralną „Unplugged Orchestra". Muzycy są niewyczerpanym i niesamowicie ciekawym tematem zdjęć. Ich koncerty i próby są zawsze dla mnie pełne ciekawych póz czy pełnych skupienia spojrzeń znad nut.

Nie mówiąc już o tym, że instrumenty muzyczne są piękne same w sobie.